en çok döviz girişi olan iller

En Çok Döviz Girişi Olan Şehirler Hangileridir?

Kırşehir, Yozgat, Nevşehir, Kayseri, Aksaray gibi iç anadolu illeri, diğer iller arasında en çok döviz girişi olan iller sıralamasında başı çekiyor. Tasarruf verilerinin 2020 yılına ait sonuçlarına göre; Nevşehir, %68 ile döviz tasarrufunun en yüksek olduğu ildir. Nevşehiri, %67 döviz tasarruf oranı ile Aksaray, % 65 ile Kayseri ve %63 oranında döviz tasarrufu ile Kırşehir izlemekte. Tamamı iç anadolu bölgesinde bulunan bu illerin ortak özelliği ise, yurtdışına gurbetçi olarak en çok işçi gönderen iller arasında yer almaları. Özellikle Kayseri başta Almanya olmak üzere, yurtdışında çalışmakta olan işçi sayısının en yüksek olduğu illerin başında geliyor.

Bu illerdeki gurbetçiler aynı zamanda akrabalık ilişkilerini yoğun biçimde devam ettiriyor. Döviz birikimi yüksek illere yakın lokasyondaki güvenilir bir arsa yatırımı, gurbetçilerin bu önceliğine de cevap veriyor; “bir ayağının memlekette olması” durumuna olanak tanıyor. Ancak bu noktada güvenirlik oldukça önemli! ‘’Döviz tasarrufumu nasıl güvenli bir yatırıma dönüştürürüm?’’ endişelerini sona erdiren markalı arsa yatırımları, marka güvencesi ile yatırımın değerini arttırmaktadır. Otelleri, sosyal donatı alanları ve alışveriş olanakları ile bir yaşam konsepti bulunan  marka değeri yüksek bir arsa yatırımı, her zaman ‘’Acaba kazançlı bir yatırım mı?’’ sorularını da ortadan kaldırmakta yardımcı olacaktır. Gurbetçiler için bu yatırımlar; hem izinlerini geçirebilecekleri ve evlerini kurabilecekleri hem de projede yer alan lüks otellerde tatillerini geçirebilecekleri çifte avantajlar ile mevcuttur. Markalı arsa yatırımı, aynı zamanda diğer yatırımcılar için bu özelliği ile kolayca satılabilme fırsatına sahiptir.

İmar ve Konum Avantajları ile Karlı Bir Yatırım: Markalı Arsa Projeleri

Döviz tasarrufunun yüksek olduğu iller, aynı zamanda gayrimenkul yatırımları için de yüksek potansiyel barındıran illerdir. Birikimlerini memleketlerinde banka hesaplarında dövize yatıran gurbetçiler, markalı arsa yatırımı ile bu yatırımı gelecekleri için karlı bir yatırıma dönüştürme fırsatına sahiptirler. Çünkü alanında güvenilir ve marka değeri yüksek gayrimenkul firmaları tarafından üretilen markalı arsalar, resmi şehir planlarına hazır ve sorunsuz bir yatırım aracıdır. Aynı zamanda sosyal donatı alanları, yatay mimarisi ile keyifli bir yaşam alanı da sunar.

Çevredeki havaalanlarına yakın ulaşım açısından kolay ulaşılabilir bir lokasyonda, doğa, kültür ve turizm açısından gelişime açık bir bölgede yapılan markalı arsa yatırımında; altyapı sorunları, imar durumu gibi belirsizlikler de yaşanmaz. Bütün bu illerin, tam da merkezinde yer alan bir cazibe alanı haline gelen Nef City’82 markalı arsa projesindeki lüks oteller, gurbetçiler için keyifli bir tatil ortamı sunmakta. Konumu ile yine cazip bir noktada yer alan Nef City 82 Projesi, Ege veya Akdeniz tatili yerine, lüks otelleri ile memleketten uzaklaşmadan tatil yapma fırsatı da sunmakta. Bu durum, hem yatırım değeri yüksek markalı bir arsaya yapılmış yatırım birikimlerini güvenilir bir yatırıma dönüştürmektedir, hem de memlekete yakın olma fırsatını da ilgilenenlere sunmaktadır.

Hem Memleketten Hem de Tatil Havasından Uzak Kalmayın

Döviz tasarruf oranının bu kadar yüksek olduğu bir bölgede yatırım yapmak, elbette sadece gurbetçiler için avantajlar barındırmıyor. Bölgenin bu özelliği, projeden arsa yatırımı yapmak isteyen küçük veya büyük tüm yatırımcılar için kolaylıkla satabilme fırsatı ile kazançlı çıkmalarını sağlıyor. Bütün bu değerlendirmeleri, alt alta sıraladığımızda ise yatırımcıların markalı arsa projelerine yönelmeleri karlı bir yatırım fırsatıdır diyebilmek mümkün. Sahil konsepti ile tasarlanan Nef City 82 Hirfanlı Projesi; resmi onaylı şehir planları, parkları, yeşil alanları, lüks otelleri ve alışveriş olanakları ile hem karlı hem de keyifli bir yatırım olarak herkese fırsat sunmakta. Sizler de geleceğinize karlı bir yatırım yapmak için Nef City 82 Hirfanlı Projesi’ne göz atabilirsiniz!

 

Online şube. Evden çıkmadan.

Görüşmeyi başlat tuşuna basarak yatırım danışmanınız ile görüntülü ya da sesli görüşme yapabilir, proje sunumu ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sizi tanıyabilmemiz için lütfen bilgilerinizi girin

Nef City 82 Hakkında Detaylı Bilgi için formu doldurun

(*) Gerekli alan

Nef City 82 hakkında detaylı bilgi almak için:

Çerez ve Veri Politikası

Ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz, siteyi kullanımınızı analiz etmek ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde işlenmektedir. Daha fazlasını oku

Online şube. Evden çıkmadan.

Görüşmeyi başlat tuşuna basarak yatırım danışmanınız ile görüntülü ya da sesli görüşme yapabilir, proje sunumu ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sizi tanıyabilmemiz için lütfen bilgilerinizi girin