Her Uygun Arsa Doğru Arsa Mı?

Birikimini güvenli bir yatırımda değerlendirmek isteyenler, emlak ofislerinde ya da kiralık ilanlarda bütçelerini aşmayacak uygun arsa arayışına girebiliyor. Bu arayış ise arsa yatırımı yaparken güvenli ve yüksek kazanç sağlayan ‘Uygun arsa nedir?” sorusunu akıllara getiriyor. Ancak fiyatı düşük ve sizin bütçenize göre olan bir arsa, her zaman uygun arsa anlamına gelmeyebilir. Hem uygun fiyatlı hem de konum olarak cazip bir noktada ise o zaman bu gayrimenkul yatırımının sizin için kazançlı bir yatırım olduğu söylenebilir. Aksi durumda, oldukça uygun fiyata ancak konum olarak ‘dağ başı’ tabir edilen yerlerden alınacak bir arsanın getirisi için çok uzun yıllar beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Yatırım Değeri Yüksek Uygun Arsa Nasıl Olmalı?

Belirli bir birikimi olanlar ve bunu gelecek için güvenceye dönüştürmek isteyenler için gayrimenkul yatırımı, kazançlı bir alternatiftir. Gayrimenkul yatırımları arasında ilk sıralarda gelen arsa yatırımları ise daha çok uzun vadede kazandıran bir yatırım seçeneğidir. İnternet sitelerinde ya da emlak ofislerinde uygun arsa yatırımı için mesai harcıyorsanız, arsa satın almaya karar vermeden önce birçok değişkeni göz önünde bulundurmalısınız. Öncelikle, uygun arsa olarak gördüğünüz bir gayrimenkulün sizin için gerçekten doğru bir arsa mı olduğunu sorgulamanız gerekir. Bu noktada arsanın değerini belirleyen en önemli etken konumdur. Merkezi bir konumda, gelişim aksında olan bir arsanın getirisi her zaman yüksek olacaktır. Kısa vadede kazançlı çıkabileceğiniz piyasa değerinin altında alabileceğiniz uygun arsa, aynı zamanda doğru bir arsa yatırımıdır. Ancak, yalnızca konumu bu yatırımı yapmanız için yeterli bir sebep de değildir.

Konumu güzel bir arsa… Acaba sizin kullanım ya da yatırım amaçlarınıza göre uygun bir arsa mıdır? Örneğin gelecekte üzerine konut inşa etmek gibi bir düşünceniz bulunuyor mu? O zaman imar durumu ile inşaat şartlarını da bilmeniz gerekiyor. Ayrıca altyapısı hazır olmayan terkleri yapılmamış bir arsa, konumu çok güzel olsa bile uygun arsa olmayabilir. Siz satın aldıktan sonra altyapı ile ilgili bazı gelişmeler, arsanızın küçülmesine neden olabilir. Yolların geçmesi ve doğalgaz gibi altyapı yatırımları konumu çok güzel olan bu arsanın yatırım değerini düşürebilir. Çünkü bu altyapı çalışmaları, üzerinde bulunan konut inşa edilebilecek alanı daraltabilir ya da arsanın şeklini bozabilir.

Nef City 82 - Nef Arsa

Nef City 82 Projesi İle Birikimlerinizi Kazançlı Bir Yatırıma Dönüştürün

Uygun arsa, maliyeti ile yatırım değeri arasında ters bir orantının olması şeklinde de tanımlanabilir. Emlak piyasasında bu tür gayrimenkuller için genellikle ‘kupon arsa’ deyimi kullanılır. ‘Kupon arsa’ aslında cazip, yatırım değeri yüksek bir arsanın değerinden daha düşük bir fiyata satışa çıkarıldığı arsadır. İnternet sitelerinde ya da satılık ilanlarında zaman zaman duyduğumuz ‘kupon arsa’, hem konum açısından cazip hem de diğer muadilleri yanında fiyatı uygun arsa anlamına gelir. Kısa zamanda değerini katlaması beklenilen bir arsanın kupon arsa olup olmadığını anlamak için bazı özelliklerine bakmak gerekir. Piyasada ‘kelepir’ diye bilinen bu arsalar, lokasyon olarak merkezi konumdadır. Kısa sürede yüksek yatırım değeri elde edebileceğiniz bu uygun arsalar; fiyat, lokasyon ve yüksek yatırım değeri avantajlarına sahiptir. Hirfanlı Gölü kıyısında konumlanan Nef City 82 Projesi, konumu ve hazır şehir planları altyapı ve üst yapı olanakları ile uygun arsa fırsatları sunmaktadır. Taksitli satış avantajları ile sahip olabileceğiniz bu projede, satın aldığınız arsanız üzerinde dilerseniz müstakil evinizi inşa edebilir, dilerseniz de geleceğe dönük güvenli bir yatırım yapabilirsiniz.

Online şube. Evden çıkmadan.

Görüşmeyi başlat tuşuna basarak yatırım danışmanınız ile görüntülü ya da sesli görüşme yapabilir, proje sunumu ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sizi tanıyabilmemiz için lütfen bilgilerinizi girin

Nef City 82 Hakkında Detaylı Bilgi için formu doldurun

(*) Gerekli alan

Nef City 82 hakkında detaylı bilgi almak için:

Çerez ve Veri Politikası

Ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz, siteyi kullanımınızı analiz etmek ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde işlenmektedir. Daha fazlasını oku

Online şube. Evden çıkmadan.

Görüşmeyi başlat tuşuna basarak yatırım danışmanınız ile görüntülü ya da sesli görüşme yapabilir, proje sunumu ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sizi tanıyabilmemiz için lütfen bilgilerinizi girin