Taksitli Arsa Satın Alınabilir Mi?

Para piyasalarındaki dalgalanmaların ya da ekonomik gelişmelerin sıkı bir takipçisi değilseniz, birikimlerinizi geleceğe dönük güvenli bir yatırım aracı olan arsa yatırımı ile değerlendirebilirsiniz. Çoğu insan toprağa yapılan yatırımın hiçbir zaman kaybettirmeyeceğini ve gelecek için en iyi yatırım olduğunu düşünür. Aslında bu düşünce, pek yanlış sayılmaz. Çünkü zamanında ve doğru bir arsa yatırımı, uzun vadede her zaman kazandıran güvenilir bir yatırım alternatifidir. Siz de böyle düşünüyorsanız ancak birikimleriniz doğru bir arsa yatırımı yapmak için yeterli değilse, o zaman taksitli arsa imkanlarını araştırmanız gerekir.

Taksitli Arsa Almanın Yolları

Bütçenizi aşan ve birikimlerinizin yeterli gelmediği durumlarda cazip bir arsa fırsatı için taksitli arsa yöntemini de denemeniz mümkün. Ancak, bu ödeme yönteminde öncelikle satın almayı düşündüğünüz gayrimenkul sahibi ile anlaşmanız gerekir. Yani satıcının sizin taksitle ödeme yönteminizi baştan kabul etmesi gerekir. Ancak çoğu zaman satıcılar bir de yatırım değeri yüksek bir arsa ise bu koşulu kabul etmeyeceklerdir. O zaman bu yatırımı yapabilmek ve bütçenizi denkleştirebilmek için ikinci bir yöntem daha var. O da, taksitli arsa için banka kredilerine başvurmaktır. Ödemeniz gereken meblağın bir kısmını banka kredisi ile ödemek isterseniz, taksit seçenekleri ile uzun vadelere yaymak mümkün. Gayrimenkul yatırımı olarak düşündüğünüz arsa eğer imarlı bir arsa ise, o zaman banka tarafından ipotek konularak kredi alma imkanı mevcut. Bankalar genellikle arsa kredisinde ekspertiz değerinin tamamının değil de %60 ya da %70’ine kadar kredi kullandırabiliyor.

Banka Kredisi ile Arsa Alınır Mı?

Bütçenize ve beklentilerinize uygun bir arsa buldunuz ve bu arsayı kaçırmak istemiyorsunuz. Birikimlerinizle ancak arsa bedelinin belirli bir miktarını bir araya getirebildiniz. ‘Böyle bir arsaya yatırım fırsatı her zaman elime geçmez’ diye düşünüyorsanız, o zaman kalan kısım için banka kredilerinin taksit fırsatlarına bakmanız gerekebilir. Ödeme gücünüzün olmadığı durumlarda bankaların uygun arsa kredileri işinize yarayabilir. Ancak kullanacağınız kredi miktarı yüksek ise ve uzun vadelere bölerek ödemeyi düşünüyorsanız, o zaman bir kez daha düşünmeniz gerekebilir. Çünkü uzun vadede kazandırması beklenilen böyle bir gayrimenkul yatırımı için yüksek kredi faizleri ödemek pek uygun bir yöntem değildir. Kredi faizlerinin yüksek olmasından dolayı, yapacağınız arsa yatırımı her ne kadar uygun fiyatlı olsa da size maliyeti yüksek olabilir. Bu durumu düşünerek cazip bir yatırım fırsatı bile olsa, sizin satın alma gücünüze göre olmadığı için taksitli arsa yatırımını rafa kaldırmanız en doğrusu olacaktır.

Nef City 82’de Bütçenize Uygun Taksitli Satış Avantajı

Taksitli arsa alternatiflerinde banka kredilerinin dışında bazı gayrimenkul firmaları da taksitli satış avantajları ile kampanyalar düzenleyebilir. Ancak taksit avantajı sunuyor olsa da, gerçekten gelecek açısından cazip bir yatırım fırsatı mı; bu noktanın iyi araştırılması gerekir. Taksitli ya da kolay ödeme avantajlarının ön plana çıkarıldığı bir arsa yatırımı, her zaman doğru bir arsa yatırımı olmayabilir. Çünkü altyapısı tamamlanmamış, bir takım yatırımların geleceği vaat edilerek pazarlanan bu arsa yatırımları çoğu zaman hüsranla sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle kulaktan dolma bilgilere rağbet etmekten çok somut plan ve düzenlemelerin olduğu markalı arsa projelerine yönelmek doğru bir yaklaşım olacaktır. 

Şehir planları, altyapı, üst yapı ve sosyal donatı alanları ile Hirfanlı Gölü kıyısında konumlanan Nef City 82 Projesi cazip bir yatırım fırsatı sunuyor. Markalı arsa projesinde taksitli satış avantajları ile birikimlerinizi kazançlı bir yatırıma dönüştürebilirsiniz. Her bütçeye uygun ödeme planları ve vade farksız 49 ay taksit koşulları sunan projeden arsa aldığınızda dilerseniz kendi müstakil evinizi de inşa edebilirsiniz. Eğitim, sağlık tesisleri, sosyal donatı alanları ile şehir yaşamının tüm olanaklarına sahip Nef City 82 Projesi ile kazançlı bir yatırım fırsatı yakalayabilirsiniz.

Online şube. Evden çıkmadan.

Görüşmeyi başlat tuşuna basarak yatırım danışmanınız ile görüntülü ya da sesli görüşme yapabilir, proje sunumu ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sizi tanıyabilmemiz için lütfen bilgilerinizi girin

Nef City 82 Hakkında Detaylı Bilgi için formu doldurun

(*) Gerekli alan

Nef City 82 hakkında detaylı bilgi almak için:

Çerez ve Veri Politikası

Ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz, siteyi kullanımınızı analiz etmek ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde işlenmektedir. Daha fazlasını oku

Online şube. Evden çıkmadan.

Görüşmeyi başlat tuşuna basarak yatırım danışmanınız ile görüntülü ya da sesli görüşme yapabilir, proje sunumu ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sizi tanıyabilmemiz için lütfen bilgilerinizi girin